NOVÁ C8 Z06

2023 CORVETTE Z06

DETROIT 26. 10. 2021 – „Další kapitola na cestě Corvette s motorem uprostřed začíná představením Chevroletu Corvette Z06 pro rok 2023, nového amerického supersportu. Model Z06, který přichází dva roky po premiéře prvního sériového modelu Corvette Stingray s motorem uprostřed, jenž zaujal celosvětové publikum, je navržen a zkonstruován tak, aby fungoval jako precizní nástroj pro závodní dráhu.“

Výrazný vzhled, zvuk a příjemný dotek vozu Z06 jsou výsledkem intenzivního soustředění při jeho vývoji. S novým širším tvarovaným designem přední a zadní masky, který definuje sebevědomý postoj a exotické proporce včetně luxusně vybaveného interiéru, představuje Z06 dokonalý zážitek ze supersportovního vozu.

Model Z06 se odlišuje svým tepajícím srdcem – zcela novým motorem 5,5L DOHC LT6-V8, který je nejvýkonnějším osmiválcem s přímým vstřikováním, jaký kdy byl uveden na trh v sériově vyráběném voze.

Zcela nová konstrukce klikového hřídele láká řidiče k tomu, aby stlačili otáčkoměr až na vysokých 8.600 otáček za minutu, čímž plně využívá dostupných
670 koní. Inženýři strávili dva roky vytvářením charakteristického, sytého tónu výfuku, který se nepodobá ničemu, co kdy Corvette slyšela.

MY23 Corvette C8 Z06 bude po zahájení výroby v létě 2022 k vidění, slyšení a vyzkoušení po celém světě. Vyrábět se bude standardně v závodě Bowling Green Assembly s levostranným i pravostranným řízením.

Pro více informací se neváhejte obrátit na náš prodejní tým.